Close

Alonso nyerte az első Koreai Nagydíjat

Az időjárás ezúttal sem volt kegyes a versenyzőkhöz, hiszen tíz perc várakozás, és pár biztonsági autó mögött töltött kör után piros zászlóval szakították meg a versenyt. Egy óra várakozás után aztán újra kezdetét vette a futam, de a 17. körig még a mezőny előtt volt a safety car. Webber már a 20. körben kicsúszott, csapattársa, Sebastian Vettel pedig műszaki hiba miatt kényszerült feladni a versenyt a 47. körben. Alonso így az élre állt, és meg is nyerte az első Koreai Nagydíjat, ezzel pedig átvette a vezetést a világbajnoki ranglistán, Hamilton második helyezésével megelőzte Vettelt a pontversenyben és feljött a harmadik helyre.

A jeongami aszfaltcsíkkal már korábban is számos probléma volt, három héttel ezelőttig azt sem lehetett tudni, hogy lehet-e egyáltalán futamot rendezni a pályán. A nagydíjat végül megrendezték, de a pálya hiányosságaira az eső világított rá. Több, mint 17 körig csak a biztonsági autó mögött haladhatott a mezőny, pedig az eső addigra már alábbhagyott, sőt számos futamon ennél zordabb időben sem volt szükség a biztonsági autó részvételére. A kaotikus körülmények ellenére a 17. kör végétől végre saját tempójukban száguldhattak a pilóták, bár ez néhány versenyzőnek a kiesését eredményezte. Az első baleset Webber megcsúszását követően történt, az ausztrál a pályára visszakanyarodva keresztezte Alonso és Rosberg útját, de míg a spanyol kikerülte Webbert, Rosberg telibetalálta a Red Bull-t. Alonso ezzel feljött a második helyre, ismét bejött a safety car. Pár kör után helyreállították az állapotokat, a biztonsági autó kivonulása után Vettel továbbra is őrizte előnyét Alonsoval szemben. A kerékcserék vesztese ezúttal Button lett, a brit versenyző egészen a 15. helyig csúszott vissza. Alonsot megelőzte Hamilton, de öröme csak pár kanyarig tartott, hiszen megcsúszása után visszavette pozícióját a spanyol. Nem volt még vége az izgalmaknak, pár nyugodt kör után következett az újabb meglepetés. Vettel autója füstölni kezdett, és a német pilóta a 25 pont begyűjtése helyett nullázott a Dél-Koreai futamon.

Alonso ezek után már nem hibázott, magabiztosan vezetve nyerte meg a versenyt, és a két Red Bull kiesésének köszönhetően átvette a vezetést a világbajnoki ranglistán. Két futam van még hátra, Button kiszállt a címért folytatott küzdelemből, de az első Alonso és a negyedik Vettel között mindössze 26 pontnyi a különbség, és még ötvenet lehet szerezni. Két hét múlva Sao Paolo-ba utazik a száguldó cirkusz, a Brazil Nagydíjon könnyen eldőlhet a világbajnoki cím sorsa.

Az 1. Dél-koreai Nagydíj végeredménye (55 kör/309,155 km):
1. Fernando Alonso (spanyol, Ferrari) 2:48:20,810 ó (átlagsebesség: 110,185 km/ó)