Close

Elhunyt Tomizava Soja

Szörnyű baleset árnyékolta be a mai San Marino-i Moto2 futamot, miután a fiatal japán versenyző, Tomizava Soja felborult motorjával, majd ketten is elgázolták. Tomizava olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy a kórházba szállítás közben életét vesztette. A versenyt nem állították le, a pilóták az eredményhirdetés előtt értesültek a tragédiáról.

Tomizava karrierje idén kezdett komolyabbra fordulni, az idénnyitó Katari Nagydíjon első, az ezt követő Spanyol Nagydíjon pedig második helyezést ért el. Idén 82 pontot szerzett, és a 7. helyen állt a ranglistán. A San Marino-i nagydíj 12. körében az első bolyban haladt a japán pilóta, és 200 km/órás sebességnél elvesztette irányítását versenymotorja felett, a szorosan mögötte haladó De Angelis és Scott Redding pedig már nem tudta kikerülni őt. De Angelisnek nem esett komolyabb baja, Redding láb- és csípősérüléseket szenvedett. Tomizavát a közeli kórházba szállították, közben kétszer is újraélesztették, de a súlyos mellkasi és koponyasérülései miatt már nem tudtak segíteni rajta. A versenyt a történtek után nem intették le, Élias nyert, Talmácsi Gábor a hetedik helyen ért célba, a pilóták a futam vége után tudták meg, hogy mi történt társukkal, öröm helyett gyászoltak a versenyzők a pódiumon.