Close

Húsvét a Skanzenben

skanzenhusvet2019 1

Az idei rendezvény központi témája legősibb húsvéti jelképünk, a bárány, és a hozzá kapcsolódó tevékenységek, a pásztorság és a juhászat lesz.

Húsvétkor a Skanzen autentikus környezetében a régi falusi ünnepeket keltjük életre locsolkodással, hímes tojással, tavaszváró mulatsággal.
Az ünnep szakrális részének bemutatása mellett olyan kevéssé ismert néphagyományokat is megismerhetnek a látogatók, mint a zöldágjárás vagy a komatál küldésének szokása. Ebben az évben a bárány áll a színes programok középpontjában, amellyel a Szent György naphoz is kapcsolódunk. Az április 24-re eső pásztorünnep az állatok első kihajtásának napja az európai kultúrában. Bárányszépségverseny és pásztorkutya bemutató mellett pásztoros játékokat játszunk; a tojás berzselés, írókázás, pingálás mellett pásztorbotot, tarisznyát és gyapjúbárányt készítünk. Mesterség bemutatók, kézműves vásár és egészségpiac vár kicsiket és nagyokat.
A jó hangulatról gólyalábasok, mesemondók gondoskodnak. A kétnapos húsvéti ünnepen koncertet ad a Skanzenben a Szélkiáltó, az etnopop zenét játszó Meszecsinka, és a moldvai csángó népzene közvetítője: a Tázló Együttes.

skanzenhusvet2019 3

A húsvét a legrégibb keresztény ünnep és egyúttal a legjelentősebb is az egyházi év ünnepeinek sorában.
Az ótestamentumi zsidók az Úr parancsára egyéves hibátlan bárányt áldoztak, s annak vérével bekenték az ajtófélfát, hogy elkerülje őket az Úr haragja. Az Újtestamentum szerint Jézus Krisztus az emberiség váltságára jött a földre: „Krisztus a mi bárányunk, aki megáldoztatott érettünk”.
skanzenhusvet2019 2

Skanzen Húsvét
2019. április 21-22.
9:00 – 18:00
Részletes program ITT!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Hozzászólások:
Shares
scroll to top