Close

Kajak-kenu: Két-két arany és kvóta a zárónapon

A magyarok két aranyérmet és két ötkarikás kvótát gyűjtöttek a vasárnap a szegedi világbajnokságon. Összesen 6 arany, 1 ezüst, 3 bronz!
Az egyik elsőség a 22. születésnapját szerdán ünneplő Csipes Tamara nevéhez fűződött, aki 5000 méteren diadalmaskodott. A Domino Honvéd kajakosa rendkívül taktikusan lapátolt, s teljesen megérdemelten harcolta ki a győzelmet. A magyar versenyző – akinek édesapja, egyben edzője, az olimpiai bajnok Csipes Ferenc 1986-ban, Montrealban szintén nyert világbajnoki címet hosszú távon,, mégpedig 10 ezer méteren – második aranyérmét gyűjtötte be Szegeden, pályafutását tekintve pedig ez a negyedik vb-címe a felnőttek között.

A férfiak hasonló számában Pauman Dániel, valamint a kenus Varga Dávid egyformán kilencedikként zárt.
A 200-as döntők után egyedül a Kovács Katalin, Kozák Danuta kajakos duó állhatott fel a dobogóra a hazaiak közül, ők azonban annak a legmagasabb fokára. K-1-ben Molnár Péter nyolcadik, a 2006-ban ebben a számban ugyanitt világbajnok Paksy Tímea pedig utolsó, azaz kilencedik lett a fináléban, ezzel együtt mindketten szereztek egy-egy kvótát. A Sík Márton, Beé István kajakos duó hetedikként ért célba, ezzel azonban ők nem gyűjtöttek indulási jogokat.
C-2-ben Horváth Gábor és Foltán László ötödik lett a fináléban, míg Takács Kincső hatodik helyen ért célba a női kenusok versenyében.
A váltók fináléiban nem termett babér a magyaroknak, érem nélkül zártak.
A befejező napon is több mint tízezer néző buzdította a hazai sportolókat a Maty-éren, ahol ismét 30 fokot mértek.