Close

Vettel a csúcsra ért

Sebastian Vettel összeszedett versenyzéssel, végig kezében tartva nyerte meg a szezonzáró Abu-Dzabi Nagydíjat, és ezzel a 2010-es világbajnoki címet is. Csapattársa Mark Webber a nyolcadik lett, legfőbb riválisa Fernando Alonso pedig csak a hetedik, ezzel a 23 éves német pilóta behozta a hátrányát, és az F1 legfiatalabb világbajnoka lett, átadva a múltnak Lewis Hamilton rekordját.

Óvatosan kezdtek az élmenők a záró futamon, Alonso olyannyira, hogy a tavalyi világbajnok Jenson Button simán lerajtolta a verseny előtt még a pontversenyben éllovas spanyolt. Schumacher és Liuzzi veszélyes balesete miatt viszont bejött a safety car, így körökig egyben maradt a mezőny. Hat körön keresztül tisztították az aszfaltot, a repülőrajt után Vettel maradt az élen, Alonso negyedik helyével még a képzeletbeli tabella élén állt. A kerékcserék után következtek az igazi bonyodalmak, Webber a 11. körben hajtott a boxba, majd a 15. körben Alonso is letudta a kerékcseréjét. Rosberg és Petrov viszont bejött a két pilóta elé, ezzel megnehezítve a világbajnoki címre áhítozó Webber és Alonso dolgát. Vettel a 39. körben állt újra az élre, Button ekkor ment ki kerékcserére. Hamilton egészen a 46. körig üldözte Robert Kubicát, aki végül annyi előnyt kiautózott, hogy a kiállás után Petrov elé jött vissza, Alonsonak így már végképp elúszni látszott a világbajnoki cím.

Vettel az utolsó körökben is magabiztosan tartotta vezető pozícióját, kockázatvállalás nélkül, tíz másodperces előnnyel nyerte az idény utolsó versenyét, és Webbert 14, Alonsot 4 ponttal felülmúlva lett világbajnok. A 2011-es szezon március 13-án kezdődik Bahreinben, és november 27-én a Brazil Nagydíjjal ér véget. A 20 futamos sorozat ismét új pályával gazdagodik, az Indiai Nagydíj 2011. október 30-án mutatkozik be az F1-ben.